זווית מקורית לפרשיות השבוע – ספר עם קרני אור חדשות

כמו שכתב בצדק מיכי אברהם, "קרן זווית" הוא אחד הספרים הכי מקוריים שיצאו אי פעם על פרשת השבוע.

הספר מכיל מאמרים שעוסקים בסוגיות תורניות, מתוך מבט רחב ובשפה קולחת המשוחררת לחלוטין מכל כבלי ה"תקינות הפוליטית-הלכתית", אותם כתב פרופ' נדב שנרב מהמחלקה לפיסיקה באוניברסיטת בר אילן (בוגר ישיבת שעלבים וגם של כולל חרדי בבני-ברק, אם אינני טועה).

באופן כללי, כל מה שכותב פרופ' שנרב (ואתם יכולים לקרוא הרבה מהחומרים שלו באתר שלו) מומלץ לעיון ודיון (בהסתייגות מסוימת שאצרף להלן), אבל כמובן שבספר יש הרבה חומר והחלוקה השבועית שלו בעלת הזיקה המסוימת לפרשיות השבוע, מאפשרת ומדרבנת לפרק זמן שבועי של צלילה מרתקת, מפתיעה ומטלטלת.

כאן אני מגיע להסתייגות שהבטחתי: מי שמתקשה בקריאה של טקסטים לא מתחנפים, כאלה שמוכנים לעשות רפלקציה גם אם היא חדה מתער וגם היא שוחטת פרות קדושות,  כי אז הספר אינו מיועד בשבילו.

היות שבמסגרת הזו אני רק רוצה להמליץ בקצרה, מבלי להיכנס לעובי הקורה, להדגמות ולניתוחים – אסתפק בשתי הפניות.

  1. לדוגמאות של מספר פרקים שמביא שנרב באתר שלו (שם גם ניתן לרכוש את הספר).
  2. לסקירה נהדרת על הספר שכתב מיכאל אברהם, אותה הוא פותח במילים הבאות: "יש לי בשורה טובה לכל אלה שמיד כשהם שומעים על ספר לפרשיות השבוע הם מקבלים חום. אלה שנמאס להם לקרוא את הפלקטים השבועיים הטרחניים שטוחנים עד לזרא רעיונות עבשים ובנליים אלה שאפילו הפוליטיקה והאידיאולוגיה ה"חינוכית" ששזורה בהם לא עושה להם את זה. סוף סוף יש אלטרנטיבה אינטליגנטית".

הייתי חותם על כל מילה (למעט מהמילים החריפות שאותן הייתי מנסח מעט אחרת 🙂 ).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *